Timber Rattle (USA)

sprievodné podujatie festivalu Sám na javisku 2021

Počiatky Timber Rattle siahajú do roku 2009, kedy sa v štúdiu v Seattle stretli Adam Parks a Brian Markham, ktorí sa motali okolo kapiel A Story of Rats, Land What Land a Ear Venom. Okrem iného zistili, že okrem hudby ich spojuje aj rodná hruda – narodili sa v Blue Ridge Mountains v juhozápadnej Virginii, iba pár kilometrov od seba. Tvoriť spolu hudbu začali až po presťahovaní do New Yorku, kde Markham začal zároveň hrať s Ancient Sky. Prvý album Timber Rattle sa volal ,,Nature in Darkness“ a vyšiel v roku 2010. O rok neskôr sa Parks presunul späť na Západné pobrežie a nahral EP ,,The Embers Burn In Code“. V roku 2013 prišla asi najlepšia nahrávka s názvom ,,Phantoms of Place“. Posledná doska s názvom “Animal water” vyšla v roku 2018.

15 okt 2021