Saténové ruky + Afterparty: Saténové ruky soundsystem

Z nepravdepodobného stretnutia originálnych štyridsiatnikov vznikla jedna z textársky najnápadnejších slovenských kapiel. Bratislavskú alternatívnu kapelu Saténové ruky tvorí Marek Kasko Babušiak (spev, gitara, basa), Vlado Janček (spev, gitara), Braňo Bezák (spev, gitara, basa) a Jožo Lipa (bicie). Kapela vznikla v roku 2011, o štyri roky neskôr vydala debutový album Bozkávam (2015), ktorý im priniesol ocenenie Radio_Head Awards za debut roka, a súčasne cenu kritikov. Po ňom nasledoval Tretí album (2017) a na konci júna 2021 im vyšiel LOM v produkcii Mareka Babušiaka a Erika Lososa Horáka, ktorý je zároveň aj stálym koncertným členom Saténových rúk. LOM získal dve nominácie na poslednom ročníku Radio_Head Awards 2021, kde sa kapela uviedla špeciálnym vystúpením – protestsongom Ruky proti rusizmu, v ktorom odsúdili ruskú agresiu na Ukrajine.

O afterparty sa postará Saténové ruky soundsystem a chlapci z kapely nám zahrajú zo svojich obľúbených vynilov.

14 máj 2022