Lukáš Oravec Quartet a hostia

Lukáš Oravec je slovenský jazzový trumpetista, skladateľ a producent. Získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydal debutový album s názvom „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku. V Roku 2015 vydáva album „Piotrology“ a album “Kulosaari” ktorý získal nomináciu na cenu Radio Head Awards. Najnovší a v poradí štvrtý album kvartetu „Ali“, ktorý získal nomináciu na cenu Radio Head 2016 a v roku 2017 získal cenu “Esprit” za najlepší jazzový album roku. Je sólistom Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma. Na svoje konto si pripísal množstvo spoluprác s osobnosťami domácej i svetovej scény ako Aaron Goldberg, Seamus Blake, Bob Mintzer, Vincent Herring, Rick Margitza, Wayne Escoffery, Benito Gonzalez a s mnoho ďalšími.

Hostia večera:
Danny Grissett p, USA
Tony Lakatos ts, HU
Tomáš Baroš b, CZ
Marián Ševčík dr, SK

Na základe nového Covid automatu platného od 12.8.2021 bude Klub Lúč fungovať v režime: OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19). To znamená, že na podujatia organizované v Klube Lúč umožníme vstup iba divákom, ktorí patria do skupiny OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19), a budeme vyžadovať potvrdenie o očkovaní, testovaní alebo prekonaní COVID-19. Viac informácií TU

20 okt 2021

12.00 €