kjub_750x750_2021_03_19

Krajné Čierno + Slávo Krekovič + Predskokan Otrok

Fero Király žiaľ z technických príčin nevystúpi. Nahradí ho Krajné Čierno.

Krajné Čierno
Krajné Čierno je v Nízkych Beskydách a patrí do Laboreckej vrchoviny. O hlukovej zostave okolo Maroša Kovaľa a Petra Kerekeša sa to už nedá povedať, zato jedno je isté: bude to intenzívne.

Slávo Krekovič
Hudobník, kultúrny manažér, muzikológ, hudobný dramaturg a redaktor. Titul PhD získal na Ústave hudobnej vedy Slovenskej akadémie vied, pôsobil na New York University. Bol vedúcim Ateliéru multimédií na Fakulte výtvarných umení VUT v Brne a jedným z umeleckých riaditeľov a zakladateľov A4 – priestoru súčasnej kultúry, kde má na starosti dramaturgiu programu súčasnej hudby a umenia nových médií. Je umeleckým riaditeľom a koordinátorom medzinárodného festivalu súčasnej hudby NEXT, jedným z koordinátorov kultúry nových médií Multiplace, pôsobí tiež ako šéfredaktor časopisu o súčasnej kultúre 3/4 a je zakladateľom databázy slovenskej experimentálnej hudby KRAA.SK. V minulosti pôsobil tiež ako hudobný redaktor a dramaturg v Slovenskom rozhlase či ako redaktor v Hudobnom centre. Je členom hudobných zoskupení Shibuya Motors, Vritti, Voice Over Noise a i.
V hudbe sa zameriava na generatívnosť, stochastické procesy, interakciu človeka a stroja, gestiku a improvizáciu v rôznych kontextoch pomocou softvéru a rozličného hardvéru.

Predskokan Otrok
Môže byť otrok predskokan?? Latka je nastavená v skutku veľmi vysoko. Máte radi pohľad zhora??
Na skoku je vždy najkrajší ten elegantný oblúčik, ktorý telo opíše v krátkom okamihu medzi pôsobením dvoch protichodných fyzikálnych síl. Stred sínusoidy je v nulovom bode. Ak sa nad tým zamyslíme, tak práve v tomto bode nachádzame čistú abstrakciu. V perspektíve videnej z tohto uhla pohľadu prevláda pocit hĺbky, ktorý sa rozrastá do celej šírky horizontu. Ak si obraz prevedieme do zvukovej podoby, dostávame niečo ako úder na bubon. Nádhera jednoduchosti. Počujeme repetitívne nárazy. Búcha sa v zásade kolmo veľkým železným kladivom, zbíjačka a zváračka zanecháva hlbokú chrastu v taviacom sa kove. Všetko, čo bolo predtým je aj potom, no už nikdy nie tak, ako bývalo. To je tak trochu pravidlo kompozície. Tento projekt je vskutku tajomný. Kto vlastne je náš okrídlený hráč?? Kto je predskokan a kto otrok v tejto hre??

19 mar 2021