ERØ + TuFifty

Erik Žigmund (ERØ), hudobník pochádzajúci z Trenčína. Vyštudoval hru na gitare na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Vlastnej tvorbe sa venuje už približne 5 rokov. V jeho hudbe cítiť inšpiráciu Amy Winehouse, Zaz, Jorja Smith ale aj slovenských interpretov ako napríklad Katarzia alebo Billy Barman. Na konte má tiež spolupráce s mnohými umelcami – Juliánou Hamranovou, Borekom Suchánkom, Norou Ibsenovou, či s Oliverom Kucharovičom. Podarilo sa mu získať prvé miesto na Demovnici rádia FM a cenu za muzikálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu. V roku 2019 bol účastníkom na festivale TAKT v Novom Sade (Srbsko). Zatiaľ vydal 3 single – Naspäť tam, Bez slov, Silence. V júli 2021 pokrstil svoj debutový album s názvom Utópia, ktorý obsahuje 12 skladieb.

Máme už síce päťdesiat, ale stále sme TU! Práve z toho dôvodu vzniklo v roku 2019 Trenčianske duo TUFIFTY. Motorom originálnej formácie je Vojtech Irša producent, autor hudby a textov, ktorého dopĺňa sólový spevák Roman Žigmund. Hrajú melodický elektro-pop s textami v slovenskom jazyku. Skladby sú najmä o láske, vzťahoch, peniazoch a konzume, o súčasnosti a budúcnosti. Koncom septembra roku 2021 uzrel svetlo sveta debutový album s názvom TU50, ktorý obsahuje 12 hudobne nápaditých, farebných a zároveň lyricky svojráznych a hlbokých piesní. Hrajú a spievajú o živote, ktorý sme žili, žijú a žiť neprestávajú a zároveň sa s publikom zabávajú

06 máj 2022