Dogma Divadlo: Suveréni (premiéra)

Pes sa po stáročia motal vždy niekde okolo ľudských nôh. Vraj najlepší priateľ človeka. Pravdou ale je, že bol skôr dobrým pomocníkom a sluhom. Až v posledných desaťročiach sme tvrdenie o najlepšom priateľovi začali brať doslovne a urobili sme zo psa člena rodiny. Mnohí z nás si občas povzdychnú, aká škoda, že pes nevie rozprávať. Čo keby sme tento povzdych zobrali vážne a skúsili si predstaviť situáciu, že pes si naozaj osvojil našu reč. Suveréni sú hrou o ľudskej náture, o potrebe a túžbe vydávať či prijímať rozkazy, o štátnych a ďalších mocenských štruktúrach. O tom, že keď niečo končí, nemusí zákonite hneď niečo nové začínať.

Divadelné predstavenie sa uskutoční v industriálnom priestore v areáli NAZA v Trenčíne.

Text: David Zábranský, Juraj Bakoš, Kamil Bystrický
Účinkujú: Juraj Bakoš alt. Kamil Bystrický a Človek
Hudba: Richard Lalik, Martin Fačkovec
Pohybová spolupráca: Tomáš Plánka
Koncept a réžia: Kamil Bystrický

www.dogmadivadlo.sk

20. premiéra divadla.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Mesto Trenčín.

29 sep 2021