Detský divadelný klub: Tdpaslík (pôvodne KoloBEH vody)

POZOR ZMENA!
Z technických príčin je divadelné predstavenie “KoloBEH vody” preložené na neskorší termín.
Namiesto pôvodného titulu uvedieme inscenáciu “Tdpaslík”. Ďakujeme za pochopenie.

Hlavný hrdina príbehu sa vydá do sveta zastaviť slnko, aby jeho kamarátka slnečnica na jeseň neodkvitla. Na svojej ročnej púti zažije rôzne dobrodružstvá, stretne mnoho priateľov,
ktorí tiež potrebujú k životu slnko a na koniec…vlastne, koniec už uvidíte v divadle. V predstavení sú zastúpené viaceré témy: 4 ročné obdobia – súvislosti medzi prírodou a jej cyklami, kde sa v druhom pláne snažíme citlivo načrtnúť aj tému pominuteľnosti.
Ako už aj názov predstavenia napovedá, zaoberáme sa tiež logopedickou témou – aj človek s rečovou vadou dokáže spraviť veľké veci, ak na sebe pracuje.
Nechýbajú ani veselé pesničky a prvky interakcie s publikom. Vhodné pre divákov 3-10 rokov, dĺžka predatavenia 40-45 min.
Pri tvobe scenára sme konzultačne spolupracovali s detskou psychologičkou, aj s detskou pedagogičkou.
Scenár a réžia: Lucia Lasičková
Dramaturgia: Michal Legíň
Scénografia: Lucia Lasičková
Hudba: Lukáš Cintula