Detský divadelný klub: KoloBEH vody

Kvapka Medarda putuje svetom vo veľkých vodných pretekoch. Je veľká favoritka na víťazstvo. Cestou však príde na to, že pomoc živým tvorom je dôležitejšia, než prvenstvo v súťaži. A tak umýva, poháňa vodný mlyn, uhasí nielen smäd ale aj požiar. Síce vodné preteky nevyhrá, ale cennejšia ako všetky kovy, je medaila za pomoc druhým. Koho z ríše rastlín a zvierat na stretne? Uvidíte v našom veselom predstavení s pesničkami.
Bábkové divadlo ponúka ideálnu možnosť, ako oživiť predmety či dokonca prírodné úkazy. S edukačným zámerom pre najmenšieho diváka sme do témy inscenácie zapracovali nielen silné environmentálne ale aj humanistické odkazy. Je našim primárnym cieľom naozaj byť vždy prvý? Uprednostníme seba, alebo víťazstvá vymeníme za radosť z pomoci blížnemu?
Vhodné pre deti 3 – 8 rokov, dĺžka 40 min.

Námet: Mária Skalová
Scenár, réžia: Lucia Lasičková
Dramaturgia a produkcia: Michal Legíň
Scénografia a výroba: Miriam Horňáková