Barbora Tomášková & Rozália Miklášová + Ondrey Zintaer

Barbora Tomášková & Rozália Miklášová

Prepojením live-elektroniky s akustickými nástrojmi vytvára Barbora Tomášková zvukové krajiny, v ktorých hudobné plynutie pramení z intuície a rituálu. Jadrom jej zvukového sveta pulzujú vlastnoručne tesané zvuky. Súčasťou hudobných nástrojov, ktoré využíva, sú aj ňou vytvorené zvukové objekty, ktoré sa v spojení s live-elektronikou premieňajú na hybridné nástroje. Popri sólovej performancii sa venuje aj tvorbe pre klasické hudobné zoskupenia, v ktorej sa zrkadlia princípy prepájania akustického sveta s live-elektronikou. Hosťom večera bude huslistka Rozália Miklášová.

Ondrey Zintaer

Zintaer bol kedysi názov názov DIY extrémne hudobno-literárneho časopisu, ktorý Ondrej Cinter vydával v čase od 2012 do 2017. Vyšli tri čísla (formát A4, 100 strán). Po piatich rokoch analyzovania rôznych temných zákutí všemožných hudobných škatuliek od grindcore, cez freejazz, po noise, prichádza v 2018 s vlastnými kazetovými nahrávkami. Od prvotného hrania sa s detskými kláveskami a gitarovým distortion efektom, cez noinput mix až po syntetizátory, nakoniec chytá do rúk saxofón i klarinet. Vraví, že všetky tie elektronické zvuky sú síce krásne, ale nie sú jeho. Na posledných výpravách po cestách voľnej improvizácie kráča po vychodených chodníkoch no za trochu iným účelom i cieľom.
Ondrej tiež spieva v dark-core kapele Ničiteľ, je členom zoskupení Otloukánek a Kurvik19.

Na základe nových opatrení bude Klub Lúč fungovať v režime: OP (očkovaní, po prekonaní COVID-19). To znamená, že na podujatia organizované v Klube Lúč umožníme vstup iba divákom, ktorí patria do skupiny OP (očkovaní, po prekonaní COVID-19), a budeme vyžadovať potvrdenie o očkovaní a prekonaní COVID-19. Viac informácií TU

21 jan 2022