Tanec 5 Rytmov & Cacao

Pozývame Vás, aby ste prišli a cez prepojenie ceremónie Kakaa s tancom 5rytmov, skúsili nahliadnuť do svojho vnútra, do svojho srdca a objavovať zázraky, ktoré nosíme v sebe. V tomto čase to možno potrebujeme viac ako inokedy. Tanec 5Rytmov (5 Rhythms®) je dynamická meditácia pohybom, vytvorená americkou tanečnicou, terapeutkou, charizmatickou šamankou Gabrielle Roth (1941-2012). 5Rytmov® je to pohybová terapia, aj filozofia, pohľad na svet a umenie v pohybe vytvorená Gabriellou Roth a praktikovaná desaťtisícimi tanečníkmi na celom svete. Je to dynamická pohybová prax zakorenená v princípe, že ak dostaneš dušu do pohybu, začne sa sama uzdravovať. Pohyb je oboje – liek aj metafora, ktoré sa ku nám dostávajú ponad všetky jazyky, kultúry a vekové skupiny, aby premenili utrpenie na umenie, umenie na uvedomenie a uvedomenie na akciu. Kdekoľvek tancujeme 5Rytmov, vznikne komunita narodená pre tanec, potenie sa, zmenu a podporu , ktorá poskytne bezpečný priestor pre každého z nás aby sme mohli zatriasť tým čo drží naše ego a prebudiť šťavnaté, nepredvídateľné, fascinujúce, na hrane sa pohybujúce, hviezdne časti nášho ja, ktoré si zaslúžia byť slobodné. Kreativita. Spojenie. Komunita.

Hudba: 5Rytmov . DJ Miša Trizuljaková
Ceremónia Cacao: Katarína Ar
“Cacaovým ceremóniám a rituálom sa aktívne venujem už dva roky. Za tento čas som si prešla mnohými individuálnymi tvoreniami, ale aj skupinovými spoluprácami, od meditačných a pokojných stretnutí až po divoké extatické párty. Objavila som, že cacao je kľúčom, ktorý nám umožňuje odomknúť brány srdca a zároveň nám pomáha obnoviť prúd kreativity a životnej sily. Pri kombinácií cacaa a tanca sa vieme preniesť do priestoru vnútornej slobody, kedy sa naše telo stáva prejaveným nástrojom ducha v hmote 💫 Jedna dávna Mayská legenda hovorí, že keď bude na Zemi najväčší chaos, príde Duch Cacaa, aby znovu otvoril ľudské srdcia láske…táto legenda teraz ožíva cez nás.”

Vstupné 20 €, na požiadanie poskytneme zľavu ľudom s nižším príjmom a na rodičovskej dovolenke. Tancujeme bez používania alkoholu a omamných látok.
Prihlasovanie: marta.micak@gmail.com alebo tel. číslo 0903 916 836.

Dátum

04 máj 2022
Expired!

Čas

18:30 - 21:00

Viac info

facebook event

Miesto

Klub Lúč
facebook event

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center