Salvador Dalí – Hľadanie nesmrteľnosti

Premietanie dokumentu “Salvador Dalí – Hľadanie nesmrteľnosti”.
Dokument nás pozve na úchvatnú púť za životom a tvorbou maliara Salvadora Dalího a počas tejto cesty nás postupne zavedie na všetky miesta neodmysliteľne späté s umelcovým životom.
Všetko to začalo v roku 1929. Tento rok bol rozhodujúcim nielen v Dalího kariére, ale aj v živote – vtedy sa pridal k skupine surealistov a stretol svoju múzu Galu. Uvidíme dedinku Port Lligat, kde prežil veľkú časť svojho života. Ďalej navštívime jeho rodné mesto Figueres s Divadelným múzeom Salvadora Dalího aj zámok v Púbole, ktorý kúpil svojej manželke a spolupracovníčke Gale. Chýbať nebudú ani životné etapy z Paríža alebo New Yorku. Prostredníctvom Dalího obrazov a dokumentov, z ktorých niektoré sú stále nepublikované, nahliadneme do sveta génia, ktorého osobnosť sa sama o sebe stala umeleckým dielom.

David Pujol / 2018 Španielsko / 110 min
Jazyk: anglicky + české titulky

Na základe nového Covid automatu platného od 12.8.2021 bude Klub Lúč fungovať v režime: OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19). To znamená, že na podujatia organizované v Klube Lúč umožníme vstup iba divákom, ktorí patria do skupiny OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19), a budeme vyžadovať potvrdenie o očkovaní, testovaní alebo prekonaní COVID-19. Viac informácií TU

10 nov 2021