Katarzia n5: Trenčín

Na svetle stoja tí, čo sa boja vstúpiť do tmy. Album n5 je introspektívnym pohľadom na pocit z posledných dvoch rokov. Spolu s doskou prichádza na svet aj ďalší elektronický koncert Katarzie se súčasnými producentmi českej a slovenskej klubovej scény a svetlami, ktoré vychádzajú z kombinácie úzkosti doby a estetiky rave parties a divadla.

spev, hudba, text: Katarzia
Ableton Live: Oliver Torr & Jonatán Pastirčák
svetlá a koncept: Tereza Bartůňková, Oliver Torr, Jonatán Pastirčák
zvuk: Jan Mikšátko

Katarzia je slovenská producentka a textárka žijúca v Prahe, kvôli ktorej tvorbe sa už nejeden česko-slovenský fanúšik a hejter pohádali v erotickej atmosfére nočného baru. Predstavuje generáciu počítačových začiatočníkov narodených okolo roku ’89 a hľadí do budúcna s vedomím svojej, aj slovenskej minulosti. Jej texty sú charakteristické otvorene pomenovanými momentmi a príbehmi z našich životov a vzťahov. Má na konte štyri štúdiové albumy. Na jar 2018 získala cenu Radio_head Awards za najlepší singel, konkrétne za skladbu “Kde sa slzy berú”, ktorý zložila k filmu Piata loď, ocenenom na festivale Berlinale. V marci 2018 napísala hudbu a texty k predstaveniu Antigona v Slovenskom národnom divadle, spolu s producentom Jonatánom Pastirčákom. Tieto skladby so sofistikovaným aktivistickým ladením vyšli v októbri na rovnomennom albume. Na jeseň 2018 získali za Antigonu ocenenie Dosky za najlepšiu scénickú hudbu sezóny a Cenu Tatrabanky za hudbu v kategórii Mladý tvorca. V rovnakom čase sa zúčastnila prestížnej Red Bull Music Academy v Berlíne, kam bola pozvaná ako jedna z 30 mladých producentov spomedzi 5000 uchádzačov z celého sveta.

25 mar 2022