Cestovateľský večer: Radovan Hanko & Tomáš Šmátrala

Cestovateľský večer spojený s akustickým koncertom.

18:00 – Radovan Hanko – 9 mesiacov s gitarou v dodávke po severnej amerike
Hudobník a cestovateľ, ktorý sa rozhodol dať výpoveď v dobre platenej práci “ajťáka” a vybral sa do Kanadského Vancouveru, kde si hraním na gitaru a spievaním ako busker zarobil na obytnú dodávku, v ktorej potom počas 9 mesiacov precestoval celé západné pobrežie Kanady a USA od Aljašky až po Mexiko. Počas tohto putovania písal piesne so Slovenskými textami, ktoré vyšli na jeho koncepčnom debutovom albume s názvom MegaVan a ktorými obohatí svoju prezentáciu.

19:30 – Tomáš Šmátrala – Dobrovoľníkom na Kostarike
Tomáš Šmátrala z organizácie Prales Deťom SK, vám porozpráva o skúsenostiach a zážitkoch z dobrovoľníckeho pobytu v dažďovom pralese tejto úžasnej krajiny. Kostarika je síce rozlohou malý štát ale môže sa pýšiť ohromne bohatou biodiverzitou. Aj keď sa častokrát vraví, že Kostarika je svetovým modelom ochrany prírody, zistíte že nie vždy je to tak a aj tu príroda dopláca na ľudskú chamtivosť v podobe pytliactva, ťažby alebo nadmerného a ilegálneho rybolovu. Dozviete sa o aktivitách ako sú čistenie pláže, hasenie lesných požiarov, protipytliacke hliadky, monitorovanie veľkých šeliem či veľrýb, vzdelávanie detí alebo spolupráca s rangermi z národných parkov.

Večer bude obohatený aj o malý akustický koncert v podaní Radovana Hanka

Vstupné 5 eur.

23 máj 2023