Besna + Morna + Holotropic (Neha Tour 2023)

Krátko pred Vianocami navštívi Besna v rámci svojho Neha Tour aj Trenčín. Spolu s nimi sa predstavia aj Morna a Holotropic. Toto trio pripraví všetkým prítomným mimoriadne rozmanitú koláž prístupov k extrémnemu a progresívnemu metalu.

BESNA
Post-black metalová kapela z Bratislavy, ktorá vznikla v roku 2017. Ich hudba má moderný metalový zvuk s vplyvom post-rocku a black metalu s progresívnym nádychom. Charakteristické trúchlivé melódie kombinované s besným revom v rodnom jazyku a vplyvom slovenského folklóru robia z ich hudby jedinečnú a strhujúcu cestu emócií. S debutovým albumom “Zverstvá”, oceneným porotou Radio_Head Awards ako najlepšia slovenská Hard&Heavy nahrávka za rok 2022 a následným singlom “Neha” sa teraz chystajú predstaviť na pódiách po Slovensku, Česku aj Európe.

https://youtu.be/aKswq6MdXtc
https://www.facebook.com/BesnaBand
https://www.instagram.com/besna.band

MORNA
Štvorčlenné prog-metalové zoskupenie z Novej Dubnice má na konte už tri albumy, ktorými dokazuje slovenskej metalovej scéne, že temný growlujúci death-metal, ambientné rozľahlé scenérie či progresívne vybrnkávačky s čistým spevom idú spolu ruka v ruke a dajú sa pútavo kombinovať. Morna získala za svoje tri albumy tri nominácie RHA, pričom dve nominácie na album roka za nahravky “Nuisance” a “Sentient Cultist” premenila na výhru v kategórii Hard&Heavy. Svojím koncertným prevedením to Morna dotiahla napr. na festivaly ako Wacken, Brutal Assault a za 10 rokov od vydania albumu “A Tale of Woe” si našla fanúšikov po celom Slovensku a Česku.

https://youtu.be/3fQUb3M_0HQ.
https://www.facebook.com/Mornaband
https://www.instagram.com/mornaband

HOLOTROPIC
Progresívny extrémny metal so základmi v death metale ale s mnohými ďalšími žánrovými odbočkami a silným vplyvom orientálnych melódií, tak by sa dalo v skratke opísať zameranie bratislavskej partie Holotropic. Za svoj debutový album “Permeate” si zaslúžili nomináciu na Radio_Head Awards Rádia_FM. Materiál na jeho nasledovníka je v súčasnosti výraznou časťou ich koncertného programu. Kapela prešla od svojho vzniku aj niekoľkými personálnymi zmenami a v súčasnosti s nimi na pódiu je možno vidieť členov a ex-členov kapiel ako 0N0, God Defamer, či Catastrofy.

https://youtu.be/-1kILMK0A7w
https://www.facebook.com/holotropic
https://www.instagram.com/holotropic_band

Dátum

16 dec 2023
Expired!

Čas

20:00

Viac info

Facebook event

Miesto

Klub Lúč
Facebook event

Klub Lúč

Mierové námestie 17
91101 Trenčín
Slovensko

Partneri projektu

© 2024 Kolomaž – združenie pre súčasné umenie o.z. All rights reserved

Privacy Preference Center