Divadlo
Archív

Newsletter

Prihláste sa do Lúč-mailing listu, aby ste mohli pravidelne dostávať informácie o programe alebo vyhrať lístky na vybrané akcie.

PODPORA

Spustili sme kampaň.

WWW.KOLOMAZ.SK


 

08 Mar
Sobota

Vstupné Voľný

DIVADLO KONTRA: HOWIE A ROOKIE + DJ ANXIETA (Ettela Diamant)
Img_big_451

 

Temné zákutia Dublinu. Nasvrabený matrac. Dve mŕtve bojovné exotické ryby. Krv a sex. Humor a horor. Pomsta a obeta. Inscenácia ocenená na festivale Nová dráma a prezentovaná na festivale Fringe Edinburgh 2007.

V januári 2007 nová divadelná skupina Kontra – dvaja mladí talentovaní herci zo spišského regiónu Peter Čižmár a Mikuláš Macala a v Anglicku žijúca poľská režisérka Klaudyna Rozhin odpremiérovali ako prví na Slovensku viacnásobne ocenený írsky hit Howie a Rookie od Marka O´Roweho. Obdržali sme exluzíve práva na túto hru a tiež grant Ireland Literary Exchange na preklad a vydanie hry. Naša produkcia sa stretla s fantastickým prijatím divákov a kritiky. V tlači získala výborné recenzie, na Slovensku, aj vo Veľkej Británii. Máme za sebou šnúru predstavení, mimo iného v Prahe, Košiciach, Prešove, Martine (festival Dotyky a Spojenia), v Bratislave (festival Nová Dráma), v Bristole (UK) a všade, kde sme vystupovali, sme našli nadšené publikum. Inscenácia bola prezentovaná na festivale Edinburgh Fringe 2007 na základe pozvania renomovanej nadácie Richarda Demarco- Demarco European Arts Foundation.